Skutki emocjonalne alkoholu

Podczas spożywania alkoholu można zauważyć pewne fizyczne i krótkotrwałe efekty emocjonalne, jakie wywiera on na organizm. Skutki te stosunkowo szybko opuszczają system, ale im więcej pijesz, tym bardziej prawdopodobne jest, że alkohol wywoła u ciebie długotrwałe skutki emocjonalne. Alkohol, jak większość innych narkotyków, może mieć trwały wpływ na twój mózg, jego równowagę chemiczną i to, jak reaguje na świat wokół ciebie. W związku z tym ważne jest, aby zrozumieć wpływ alkoholu na nastrój i inne emocjonalne skutki jego spożycia. Często rozpoznanie tych skutków będzie pierwszą oznaką potencjalnego uzależnienia i konieczności zastosowania programu terapii poznawczo-behawioralnej w TX-ie.

Warianty w Efektach Emocjonalnych

Nie wszyscy będą odczuwać dokładny emocjonalny wpływ alkoholu na nastrój i wahania nastroju. Istnieje wiele zmiennych w grze, jeśli chodzi o pełny zakres emocjonalnego wpływu alkoholu na organizm. Główne elementy, które mają wpływ na wynik alkoholu na stan psychiczny obejmują:

  • Twoje ogólne zdrowie i samopoczucie (osoby już cierpiące na problemy ze zdrowiem psychicznym lub fizycznym odczuwają zwiększone efekty emocjonalne podczas spożywania alkoholu) Częstotliwość i ilość spożywanych napojów alkoholowych Wiek, w którym zacząłeś pić Twój obecny wiek, płeć i genetyka Rodzinna historia alkoholizmu Rodzaj alkoholu

Twoje pochodzenie rodzinne odgrywa rolę w emocjonalnym wpływie alkoholu. Jeśli twoi rodzice byli (lub są) alkoholikami, istnieje większa szansa, że zostanie ci to przekazane. Chociaż nie ma nic, co możesz zrobić ze swoją genetyką lub tym, co zrobili twoi rodzice, możesz przejąć kontrolę nad swoją przyszłością, dlatego zrozumienie emocjonalnego wpływu alkoholu na twój organizm jest kluczowe.

Emocjonalny wpływ alkoholu

Każda osoba cierpi na różne efekty emocjonalne po spożyciu alkoholu. Czasami różne rodzaje alkoholu mogą mieć różny wpływ na daną osobę (być może zauważyłeś w sobie, że jesteś bardziej skłonny do zdenerwowania się podczas spożywania jednej formy alkoholu niż innej). Zróżnicowanie nastroju w zależności od rodzaju alkoholu może wynikać z zastosowanych składników i tego, jak reaguje on na Twój stan psychiczny. Alkohol ujawnia i intensyfikuje podstawowe emocje.

Niektóre z oddziaływań alkoholu na nasz nastrój obejmują:

  • Poczucie winy Wstyd Lęk i Depresja Gniew Frustracja Beznadzieja

Wiele osób czuje się winnych swoich czynów podczas picia alkoholu. Wina jest jednym z najczęstszych skutków emocjonalnych, niezależnie od tego, czy opiera się na tym, co czują fizycznie po wypiciu alkoholu, czy na tym, jak się czują emocjonalnie. Wstyd jest ściśle powiązany z poczuciem winy. Być może zrobiłeś coś upokarzającego podczas picia, co sprawia, że czujesz wstyd z powodu picia. Skontaktuj się z Właściwym Kroczkiem, aby pracować nad tymi uczuciami i odkryć na nowo swoją wartość.

Pomoc w powrocie do zdrowia to połączenie telefoniczne z dala od domu

Jeśli zauważyłeś różne efekty emocjonalne alkoholu w swoich działaniach, może to być oznaką, że potrzebujesz centrum rehabilitacji alkoholowej mężczyzn lub kobiet w Teksasie. Jeśli nadal będziesz podążał tą drogą, nie tylko pojawią się bardziej ekstremalne efekty uboczne, ale także zaczniesz szkodzić swoim relacjom z przyjaciółmi i członkami rodziny. Z tego powodu zawdzięczasz to sobie i tym, na których ci zależy, żeby się oczyścić i zacząć żyć w trzeźwości.

Powiązane wpisy