Popularne mity alkoholowe

Niestety kierowcy nadal często wsiadają za kółko po alkoholu i niestety starają się tłumaczyć swoje zachowania różnorakimi mitami, które tworzą sami, by się usprawiedliwiać. Wymienimy Państwu przynajmniej kilka takich absurdalnych pomysłów osób, które prowadzą po alkoholu.

kawa wspomaga trzeźwienie

1. Kawa będzie w stanie sprawić, że szybciej będziemy trzeźwi. Niestety jest to kłamstwo. Kawa ma w sobie kofeinę, która będzie wpływać na umysł i zmniejszy uczucie senności. Jednak będzie to tylko złudne uczucie trzeźwości. Po prostu mniej chce nam się spać. Ale alkoholu we krwi jest nadal tyle ile wcześniej. To wątroba będzie odpowiadać za usuwanie nadmiaru alkoholu i po spożyciu pojawia się u niej okres wytężonej pracy.

2. Mamy do domu bardzo blisko. To kolejna bzdura tłumaczących się kierowców. Jeśli mają blisko to niech chodzą pieszo. Po auto nie będzie daleko i na drugi dzień będzie można po nie wrócić. Wszędzie może pojawić się dziecko i może się okazać, że dojdzie do wypadku. Po alkoholu kierowca zawsze jest niebezpieczny nie tylko dla siebie, ale tych wszystkich, którzy mogą pojawić się na jego drodze i stać się niewinnymi ofiarami jego głupoty.

3. Świeże powietrze pozwoli wytrzeźwieć. Tak jak już wspomnieliśmy za usuwanie alkoholu odpowiada wątroba i potrzebuje na to czasu. Nie ma znaczenia czy wyjdziemy na powietrze czy weźmiemy zimny prysznic. To w ogóle nie będzie miało wpływu na zmniejszenie ilości alkoholu we krwi. Metabolizm musi działać sobie według swojego planu. Możemy jedynie poczuć się świeżo, ale to nic nie znaczy i nadal jesteśmy pijani.

4. Będę uważał na drodze. To niestety kolejny absurd. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że alkohol bardzo mocno wpływa na nasz organizm i będzie decydował o osłabionych reakcjach naszego organizmu. Dlatego nawet jeśli będziemy jeździć wolno jesteśmy niebezpieczni i taka wolna jazda nic nie zmieni.

Powiązane wpisy