Picie i jazda: Znać ryzyko i rozpoznać potrzebę pomocy.

Picie i jazda samochodem jest utrwalonym zachowaniem wysokiego ryzyka, ponieważ naraża na niebezpieczeństwo tak wiele osób. Dlaczego więc tak wiele osób to robi? Dla tych, którzy używają alkoholu w sposób konsekwentny, zaburzenia związane z używaniem alkoholu mogą być obecne, nawet jeśli nie wierzą, że istnieje jakiś problem. 

Jakie jest ryzyko związane z piciem i jazdą samochodem?

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom podają, że w Stanach Zjednoczonych na skutek spowodowanych przez alkohol wypadków samochodowych umiera codziennie 29 osób. Oznacza to, że jedna osoba umiera co 50 minut. W 2016 roku na skutek takich wypadków zginęło 10 497 osób. Stanowiło to aż 28% wszystkich ofiar śmiertelnych w tym roku. Jest oczywiste, że jazda pod wpływem alkoholu może być bardzo ryzykowna i niebezpieczna dla każdego.

Kiedy człowiek spożywa duże ilości alkoholu i osiąga poziom odurzenia, jest bardziej prawdopodobne, że zaangażuje się w lekkomyślne zachowania, takie jak picie i prowadzenie samochodu. Ponadto jest bardziej prawdopodobne, że naraża inne osoby na ryzyko, ponieważ nie dostrzegają zmian w swoich umiejętnościach motorycznych. Jednak pijany kierowca to nie tylko ktoś, kto nie może chodzić po linii prostej.

Zaburzenia związane z używaniem alkoholu grają zbyt wielką rolę

Wiele razy picie i jazda samochodem to nie tylko coś, co zdarza się tym, którzy spędzają cały dzień w barze lub którzy piją butelki z alkoholem w danym momencie. Raczej ci, którzy mają zaburzenia związane z używaniem alkoholu, są również bardziej skłonni do takich wypadków. Są to osoby, które mogą być bardzo funkcjonalnymi alkoholikami. Idziesz do pracy, spełniasz obowiązki, musisz tylko pić w ręku przez większość dni, aby przez to przejść. Czy masz oznaki zaburzeń związanych z nadużywaniem alkoholu? Możesz mieć zaburzenia związane z nadużywaniem substancji odurzających, jeśli masz:

  • Pijesz przez większość dni.
  • Zawsze zastanawiaj się nad następnym drinkiem
  • Musiałeś zwiększyć, ile pijesz, aby uzyskać taki sam rezultat.
  • Nie mógłbym przestać, gdybyś spróbował
  • Czuj się wzburzony lub sfrustrowany, gdy nie możesz się napić.

Bez względu na to, czy zatrzymujesz się po pracy codziennie na drinka z przyjaciółmi, czy też pijesz po powrocie do domu po długim dniu, oczywiste jest, że możesz polegać na alkoholu, aby przetrwać ten dzień. Jak można to naprawić?

Uzyskiwanie pomocy w zakresie picia alkoholu i zagrożenia związanego z prowadzeniem pojazdu

Zaczyna się to od zapewnienia Ci dostępu do detoksykacji uzależnienia od alkoholu w razie potrzeby i leczenia farmakologicznego. W niektórych przypadkach możemy również współpracować z Państwem w ramach programów leczenia ambulatoryjnego.

Kiedy przyjdziesz do naszego zespołu z prośbą o pomoc, skorzystamy z kombinacji opcji terapeutycznych w celu wsparcia Ciebie. Może to obejmować 12-stopniowe programy, alternatywne opcje leczenia, terapię poznawczo-behawioralną i wiele innych. Pozostajemy również przy Tobie, zapewniając Ci długotrwałe leczenie, które daje Ci dostęp do opieki, której potrzebujesz teraz i w przyszłości. Dzięki naszym nowoczesnym, skutecznym metodom leczenia możesz znaleźć ulgę i wsparcie, którego potrzebujesz. Wystarczy rozpoznać problem, a następnie zwrócić się do naszego zespołu po wsparcie.

Powiązane wpisy