Dlaczego potrzebuję poradnictwa w sprawie nadużywania alkoholu?

Nie pijesz cały czas w ręku. Pojawiasz się do pracy i wykonujesz swoją pracę. Może jednak zastanawiasz się nad tym pytaniem: "Po co mi poradnictwo w sprawie nadużywania alkoholu?" To duże pytanie, zwłaszcza jeśli twoi bliscy mówią ci, że potrzebujesz pomocy. Alkohol jest legalną substancją. Możesz nie czuć żadnego problemu. Faktem jest, że jeśli pijesz konsekwentnie, możesz mieć prawdziwe uzależnienie i potrzebować pomocy. Na pierwszym etapie możemy pomóc Ci ustalić, czy jest to konieczne.

Alkohol jest narkotykiem wysokiego ryzyka

Jednym z kluczowych powodów, dla których ludzie często zadają to pytanie, "Dlaczego potrzebuję poradnictwa dotyczącego nadużywania alkoholu", jest to, że nie postrzegają alkoholu jako prawdziwego problemu. Nie wydaje się, aby był to taki sam rodzaj zagrożenia jak kokaina czy opioidy. Jednak alkohol jest bardzo uzależniający. National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism podaje, że 14,4 miliona osób w USA w wieku powyżej 18 lat ma zaburzenia związane z używaniem alkoholu. Co więcej, szacuje się, że co roku z przyczyn związanych z alkoholem umiera 88 000 osób. Jest więc jasne, że jest to prawdziwy problem zdrowotny, który należy rozważyć.

Ale skąd mam wiedzieć? Dlaczego potrzebuję poradnictwa na temat nadużywania alkoholu dla siebie?

Kluczowym pytaniem, które ludzie muszą sobie zadać, jest to, czy alkohol jest prawdziwym składnikiem twojego życia. Czy jesteś od niego uzależniony? Oto kilka kluczowych sygnałów ostrzegawczych o uzależnieniu i uzależnieniu od alkoholu:

  • Czy alkohol koliduje z twoją pracą, rodziną lub obowiązkami szkolnymi?
  • Czy pijesz alkohol, mimo że wiesz, że ma to negatywne konsekwencje?
  • Czy masz w zwyczaju pić i prowadzić samochód?
  • Czy podczas picia wdajesz się w bójki? Czy po spożyciu alkoholu uprawiasz seks bez zabezpieczenia?
  • Czy czujesz, że musisz pić więcej alkoholu, aby uzyskać pożądane efekty?
  • Czy czujesz potrzebę picia mniej więcej każdego dnia?
  • Czy często myślałeś/aś o alkoholu?
  • Czy alkohol odgrywa znaczącą rolę w twoim życiu?

Jeśli to brzmi jak ty, to czas sięgnąć po pomoc. Zaburzenia związane z nadużywaniem alkoholu są u wielu osób bardzo uleczalne. Możesz otrzymać pomoc.

Jak rozpocząć leczenie

W The First Step ściśle współpracujemy z Tobą jako zespół, aby dać Ci szeroki wachlarz możliwości leczenia uzależnienia od alkoholu w celu zaspokojenia Twoich unikalnych potrzeb. Zaczyna się to od oceny. Wiele osób, które są poważnie uzależnione od alkoholu, może być zmuszonych do poddania się detoksowi narkotykowemu i alkoholowemu, czyli krótkotrwałemu pobytowi w miejscu, które pozwala na pracę poprzez odstawienie od alkoholu.

Jeśli jesteś poważnie uzależniony, możliwa jest również kontynuacja opieki w ośrodku lecznictwa zamkniętego. Nasz zespół może współpracować z Tobą w sposób spójny, aby zapewnić Ci wsparcie, którego potrzebujesz, w tym zdrowie psychiczne, zdrowie fizyczne i opiekę emocjonalną.

Niektóre z osób uzależnionych od alkoholu mogą dobrze poradzić sobie z ambulatoryjnym programem leczenia uzależnienia od narkotyków. Może to być opcja, jeśli nie masz poważnego uzależnienia i masz silne, bezpieczne środowisko domowe z potrzebnym wsparciem. Podczas oceny możemy pomóc w ustaleniu, który poziom opieki jest dla Ciebie odpowiedni w danej chwili. Pierwszym krokiem, jaki musisz zrobić, jest zwrócenie się do naszych specjalistów o dodatkową pomoc i rozpoczęcie procesu.

Powiązane wpisy