5 wskazówek, jak zapobiegać piciu alkoholu przez nieletnich podczas Homecoming

Homecoming to coroczny obrzęd przejścia dla uczniów szkół średnich, który często wiąże się z piciem alkoholu. Picie alkoholu przez nieletnich i wypadki związane z alkoholem z udziałem nieletnich mają tendencję do zwiększania się w sezonie homecoming. Według Centers for Disease Control and Prevention: 22% nastoletnich kierowców biorących udział w śmiertelnych wypadkach samochodowych było pod wpływem alkoholu. Ponad połowa śmiertelnych wypadków samochodowych z udziałem nastoletnich kierowców zdarza się w weekendy. Nastolatki spożywające alkohol są o wiele bardziej skłonne do jednorazowego spożycia alkoholu niż dorośli. Homecoming może przynieść więcej okazji i presji do picia. Gdy uczniowie przygotowują się do wielkiej zabawy i tańców, oto 5 działań, które mogą podjąć rodzice, aby zapobiec piciu alkoholu przez nieletnich. Rodzice mogą mieć wrażenie, że wszystko, co mówią nastolatkom, trafia do jednego ucha i znika z drugiego. W rzeczywistości rodzice mają wpływ na decyzje nastolatków dotyczące picia alkoholu. ]

Badania wykazują, że dzieci mogą interpretować brak rozmowy z rodzicami na temat picia alkoholu przez nieletnich jako obojętność, co zwiększa prawdopodobieństwo sięgnięcia po alkohol. Regularnie rozmawiaj z nastolatkiem na temat nadużywania alkoholu, a szczególnie przed imprezami, takimi jak bal maturalny, na których może pojawić się alkohol. Dowiedz się, z kim będzie przebywał nastolatek, i porozmawiaj z rodzicami innych uczniów. Zapytaj, czy dorośli będą obecni, jeśli nastolatek przyjdzie po oficjalnej imprezie, i zastanów się, jakie jest nastawienie innych rodzin do picia alkoholu przez nieletnich. Mimo że jest to nielegalne i niebezpieczne, niektórzy rodzice decydują się na podawanie alkoholu nastolatkom w domu. Zadawanie pytań nie przyniesie ci punktów "zajebistości" u dziecka, ale pomoże zapewnić mu bezpieczeństwo. Zapewnij trzeźwe miejsce po imprezie Wielu uczniów chce, aby po zakończeniu zabawy lub tańca noc trwała dalej. Zapewnienie środowiska wolnego od alkoholu pozwala na bezpieczne kontynuowanie imprezy. Ważne jest też, aby rodzice aktywnie nadzorowali afterparty.

Dorośli mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności za niedopilnowanie nieletnich, którzy później zostali przyłapani na piciu alkoholu, nawet jeśli nie dostarczyli oni alkoholu lub nie wiedzieli o jego istnieniu. Zaoferuj prowadzenie samochodu lub zapłać za limuzynę Zapewnienie wyznaczonego kierowcy gwarantuje, że dziecko nie znajdzie się w samochodzie, za kierownicą którego siedzi osoba nietrzeźwa. Prowadzenie samochodu przez nastolatka lub skorzystanie z usług firmy przewozowej eliminuje także inne zagrożenia, takie jak pisanie SMS-ów lub rozproszona jazda, które mogą wzrosnąć wraz z podekscytowaniem wieczorem. Bez względu na wszystko, niektórzy uczniowie zdecydują się na picie podczas balu maturalnego. Rodzice nie powinni akceptować picia alkoholu przez nieletnich, ale ważne jest, aby nastolatki wiedziały, że mogą wezwać pomoc, jeśli oni lub ich przyjaciele nie mają bezpiecznego transportu lub są w niebezpieczeństwie.

Powiązane wpisy