5 otwierających oczy statystyk dotyczących jazdy po pijanemu

Kiedy ujawnione do ogółu społeczeństwa, statystyki dotyczące jazdy po pijanemu nigdy nie nie wywołać zaskoczenie i przerażenie. 5 otwierające oczy statystyki dotyczące jazdy po pijanemu opowiadają historię śmierci, chaosu i nieodpowiedzialnego zachowania, które podważa wiarę, że nasz kraj dostał uchwyt na jego pijanego problemu jazdy.

Od 1980 roku liczba osób umierających każdego roku w wypadkach drogowych przypisywanych do jazdy po pijanemu została zmniejszona o połowę, i to jest zdecydowanym znakiem postępu. Jednak, jak 5 otwierające oczy statystyki na pijanego jazdy ilustrują, że jest bardziej świadectwem tego, jak złe rzeczy były kiedyś niż jak dobrze są teraz.

5 otwierających oczy statystyk dotyczących jazdy po pijanemu

Picie i jazda nie mieszają się, ale jak te szokujące statystyki dotyczące jazdy po pijanemu ujawniają, amerykańskie społeczeństwo było powolne, aby złapać na tej rzeczywistości.

Wypadki drogowe z udziałem pijanego kierowcy

W ciągu całego życia, dwóch na trzech mieszkańców USA będzie uczestniczyć w co najmniej jednym wypadku drogowym z udziałem pijanego kierowcy. Nigdy nie wiadomo, co zrobią nietrzeźwi kierowcy, a ta nieprzewidywalność sprawia, że stanowią oni tak poważne zagrożenie. Jeśli podróżujesz po autostradach i drogach Ameryki, prawdopodobnie prędzej czy później natkniesz się na jednego z nich - lub bardziej poprawnie, jeden z nich prawdopodobnie natknie się na Ciebie.

Prowadzenie pod wpływem

W badaniu przeprowadzonym w 2013 roku, 28,7 miliona osób w Stanach Zjednoczonych przyznało, że w pewnym momencie swojego życia prowadziło samochód pod wpływem alkoholu. Większość ludzi nie docenia ilości spożywanego alkoholu i jego wpływu na nich, więc prawdziwa liczba może być dwukrotnie wyższa. Ale nawet gdyby było to tylko 28,7 mln, to i tak stanowiłoby to około jednego na ośmiu Amerykanów spośród tych, którzy są w wieku wystarczającym do prowadzenia pojazdów. Gdyby wszystkie 28,7 mln mieszkały blisko siebie, utworzyłyby drugi co do wielkości stan w Unii.

Ile razy przeciętny pijany kierowca będzie prowadził samochód zanim zostanie złapany?

Przeciętny pijany kierowca będzie prowadził pojazd pod wpływem alkoholu 80 razy, zanim zostanie aresztowany i oskarżony o pierwsze DWI. Zatrzymanie pijanych kierowców jest niezwykle trudne dla organów ścigania. Złapanie ich nie jest równoznaczne z szukaniem igły w stogu siana, ale jest blisko. To pokazuje, jak powszechna jest jazda w stanie nietrzeźwym w Stanach Zjednoczonych.

Śmierć z powodu pojazdów mechanicznych

W 2015 roku 10 265 Amerykanów zginęło w wypadkach samochodowych z udziałem pijanych kierowców, a kolejne 290 000 zostało rannych w takich wypadkach. Wskaźnik śmierci jest przerażający, ale poważny uraz nieśmiertelny, który wynika z jazdy pod wpływem alkoholu, często jest pomijany. Wiele z tych 290.000 ofiar wypadków samochodowych będzie miało wpływ na całe życie przez ich obrażenia, podczas gdy inni mogą spędzić kilka miesięcy wypełnionych bólem w szpitalu odzyskując - wszystko dlatego, że ktoś inny zdecydował się wsiąść za kierownicę po wypiciu do nadmiaru.

Jak wiele osób prowadzi samochód po pijanemu każdego dnia?

Szacuje się, że każdego roku w Stanach Zjednoczonych dochodzi do 121 milionów przypadków prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Oznacza to, że każdego dnia na amerykańskich drogach znajduje się 300 000 nietrzeźwych osób. Przy takiej ilości odurzonych kierowców, żaden mężczyzna, kobieta czy dziecko, które podróżuje po drogach i autostradach naszego kraju, nigdy nie jest całkowicie bezpieczne. Jeśli ty lub ktoś, kogo kochasz, zmaga się z nadużywaniem alkoholu, zachęć go do skorzystania z profesjonalnego leczenia, zanim narazi życie innych.

Poddaj się leczeniu już dziś

Jeśli potrzebujesz leczenia uzależnienia od alkoholu, nie czekaj. Podejmij leczenie już dziś w Right Step. Oferujemy różne opcje leczenia, w tym:

  • Leczenie stacjonarne Leczenie ambulatoryjne Intensywne leczenie ambulatoryjne Częściowa hospitalizacja Leczenie po zakończeniu leczenia

Aby dowiedzieć się więcej o naszym leczeniu uzależnienia od alkoholu lub o 5 otwierających oczy statystykach dotyczących jazdy pod wpływem alkoholu, skontaktuj się z 17135283709 już dziś.

Powiązane wpisy